Ana Sayfa DÜNYA Dünya çaresiz! Bugüne kadar Çin dışından gelen en korkutucu haber

Dünya çaresiz! Bugüne kadar Çin dışından gelen en korkutucu haber

Vietnam'ın başkenti Hanoi'ye yakın bir kasabada 6 yeni tip koronavirüs (Kovid-2019) görülmesinin ardından 10.000 kişi karantina altına alındı. Bu karantinanın Çin dışında uygulanan en büyük ve ilk toplu karantina olduğu kaydedildi.

13
0

Vietnam’ın başkenti Hanoi’ye yakın bir kasabada 6 yeni tip koronavirüs (Kovid-2019) görülmesinin ardından 10.000 kişi karantina altına alındı. Bu karantinanın Çin dışında uygulanan en büyük ve ilk toplu karantina olduğu kaydedildi.

Çin’in Wuhan kentinde ortaya çıkan yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını yayılmaya devam ediyor. Çinli yetkililer ülke genelindeki can kaybının 1368’e, toplam vaka sayısının ise 59 bin 883’e yükseldiğini duyurdu.

SALGIN DÜNYADA DA ARTTI

Sadece Çin’i değil dünyada da salgının boyutu artmış durumda. Çoğu ülke yeni önlemler almaya devam ediyor.

ÇİN DIŞINDAKİ EN BÜYÜK KARANTİNA

Vietnam’ın başkenti Hanoi’ye 40 km uzaklıktaki Son Loi kasabasında, 6 Kovid-2019 vakasının görülmesinin ardından toplam 10.000 kişi karantina altına alındı.

Bu karantinanın Çin dışında uygulanan en büyük ve ilk toplu karantina olduğu kaydedildi.

“KALABALIK ORTAMLARDAN UZAK DURUN” UYARISI

Vietnam Sağlık Bakanlığından yapılan açıklamada, “13 Şubat 2020 itibariyle, Son Loi’deki salgın bölgesine acil karantina uygulayacağız” denildi. Fransız haber ajansı AFP’nin ulaştığı bazı kasaba sakinleri, dışarı çıkamadıklarını belirterek, yetkililerin kendilerine kalabalık ortamlarda bulunmamalarını istediğini söyledi.

POLİS, KASABANIN GİRİŞİNDE NÖBET TUTMAYA BAŞLADI

Bölgeden gelen ve AFP’nin geçtiği fotoğraflarda, kasabanın etrafına güvenlik güçleri tarafından kontrol noktaları kurulduğu görüldü. Vietnam polisinin ise bu noktalarda nöbet tutmaya çalıştığı karelere yansıdı.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz