Sevda Noyan, darbeler ve milli irade


Çetin CANLI

Çetin CANLI

Okunma 11 Mayıs 2020, 23:59

Bülent Arınç'ta Sevda Noyan'a tepki gösterip, "bunlar yüzünden millet başörtüsünden nefret edecek" diye açıklama yapınca bu konuda birkaç şey yazmak farz oldu.

Bu ülkede askeri cuntalar ve bu askeri cuntalara yalakalık eden “28 Şubat hükümetleri” kuruldu. Seçilmiş başbakanlara “Pezevenk” diye hakaret edildi. Seçilmemiş iktidarlar insanlarımıza kan kusturdular. Başörtüsünü yasakladılar. Sadece memurlara değil, hastaların bile hastanelere başörtüleri ile girmesi yasaklandı. 90 yaşındaki nineler hastanede tedavi olabilmek için perukla resim çektirmek zorunda kaldılar. 12 yaşına kadar Kur’an eğitimi yasaklandı.

Bu zulümlerin yapıldığı günlerde FETÖ elebaşı 28 Şubat’ta Genelkurmay 2. Başkanı Orgeneral Çevik Bir’e bir mektup yazıp ona yaltaklanarak bütün okullarını devretmeye hazır ve ordunun emrinde olduğunu söyleyecek kadar ikiyüzlülük gösterdi. Bu arada kendine bağlı olanları askeri okullara yerleştirerek, tespit edilmemeleri için onlara namaz kılmamalarını, oruç tutmamalarını, hanımlarının başlarını açmalarını ve gerektiğinde içki içip dans etmelerini tavsiye etti.

28 Şubat’ın kudretli genaraline okulları devretmek için mektup yazarak, TV de 28 Şubatçıların içtihat ettiğini hata yapsalar bile bir sevap kazanacaklarını söyleyerek yaltaklık yapan FETÖ elebaşı iktidara, dershaneler için sonu darbeye kadar gidecek olan savaş ilan etti.

Bütün bu süreçlerde ve terör örgütü ilan edilip bankalarına el konulduğu günlerden sonra bile FETÖ elebaşının yanında olan kişiler kalkmış bugün 20 yıldır FETÖ elebaşı ile mücadele eden Engin Noyan’a FETÖ’cü diyorlar.

27 Mayıs sadece 4 General Cemal Gürsel, Cemal Madanoğlu, İrfan Baştuğ, ve Burhanettin Uluç tarafından yapıldı. 38 kişilik Milli Birlik Komitesi’nde sadece 4 general vardı. 12 Eylül 1980’de Kenan Evren başta olmak üzere konsey üyeleri 5 generalden oluşuyordu. FETÖ kalkışmasında ise 122 General tutuklandı. Buna rağmen FETÖ elebaşını temize çıkarmak için bu kalkışmaya kurgu diyerek tiyatroya benzeten soytarılar Engin Noyan’a FETÖ’ci diyorlar….

Bugün bile FETÖ elebaşının artıklarıyla siyaset yapan yapılara destek olanlar Engin Noyan’a FETÖ’cü diyorlar.

Gazeteci Ayşenur Arslan televizyon programında "Artık CHP de öğrenmeli ki demokrasi dediğimiz şey sadece ve sadece artık sandıktan geçmiyor. Bugün Kürt siyasi hareketi, nasıl yüzde 40 küsur ile gelmiş AKP iktidarını masaya oturtup bilek güreşi tutuyor. Arkasında silahlı mücadele var. Onun getirdiği bir gözdağı var. Arkadaş bizde silahlı mücadeleye başlayalım demiyorum. Ama silahlı ya da silahsız mücadele etmek, bedelini ödemek, gericiliğe, faşizme, baskıya, her türlü çağdışı ideolojiye karşı ödevimiz yapmamız lazım.” Dediğinde sesini soluğunu çıkarmayanlar bugün demokrasi havarisi kesiliyorlar.

Daha 5-10 yıl önce Türkçe olimpiyatlarında salya sümük ağlayarak, FETÖ elebaşına gazeller düzen siyasetçiler, gazeteciler, tarikatçı, yumuşak, sert, mealci, Kur’an’cı sözde İslamcılar başörtülülere fahişe diyen Fatih Altaylı’nın kalemiyle Sevda ve Engin Noyan’a FETÖ’cü diye saldırıyorlar.

Sevda Noyan söz konusu olan darbecilerde olsa, liste falan diyerek haddini aşan açıklamalar yaptı eyvallah, ama onu suçlayacak en son kişiler FETÖ’nün dizinin dibinde büyüyen, halen FETÖ bağlantılı yapı ve partilerle iş tutan ikiyüzlülerdir. Neymiş bu ülkede hukuk varmış, Ayşenur Arslan PKK örneği ile silahlı mücadele iması yaparken bu ülke GUGUK devleti oluyor, Sevda Noyan hukuğu, anayasayı, seçilmiş kişileri alaşağı etmeyi planlayan darbecilere anladıkları dilden cevap verince bu ülke HUKUK devleti oluyor öyle mi???

Sevda Noyan’ı tanımam fakat Engin Noyan adam gibi adamdır. Kafasına saksı düştüğünde akıllandım diyen Arınçgiller gibi güç karşısında saf değiştiren biri değil, cemaatin en güçlü olduğu dönemde, 15 yıl önce yanlış yapıyorsunuz diye FETÖ’ye posta koyan ve bunun bedelini de ödeyen biridir.

Kendi halkına silah sıkan bir yapıya öfkeyle söylenmiş sözler için Sevda Noyan ve onun kocası olmaktan başka konuyla hiçbir ilgisi olmayan Engin Noyan’a malum zihniyet tarafından yapılan linçi bir nebze anlarım. Ama sözde İslamcıların ve Arınç efendinin “bunlar yüzünden millet başörtüsünden nefret edecek” söylemini anlayamam. Söz buraya gelmişken bu ülke siz ve sizin gibiler yüzünden bırakın başörtüsünü, İslam’dan ve onu temsil eden her şeyden nefret etti.

Onların çılgına dönmesi Sevda Noyan’ın sözleri değil, çünkü onlarda çok iyi biliyor ki 60 yaşına dayanmış iki karı koca onlara hiçbir şey yapamaz. Onların çılgına dönmesi umut bağladıkları darbeciler meydana indiğinde korkusuzca meydanlara inip aslan kesilecek bir kesimin hala var olması. Korkmakla da çok haklılar çünkü bu millet kendi iradesine karşı yapılacak haince bir teşebbüsü 15 Temmuz’da olduğu gibi yine püskürtecek. Tankların altına bedenlerini atacak, ateş kusan uçaklara, tanklara, silahlara karşı bedenlerini siper edecek.

Bu ülkede yaşayan kendilerini bu ülkenin sahibi zanneden insanlar sandığa, seçilmişlere saygı duyana kadar bu böyle devam edecek. Bu ülkede artık iktidarların değişmesinin yöntemi bellidir. SANDIK. Sandıkla gelen sandıkla gidecek,

Herkes bilsin ki, artık bu millet silahı gördü mü şapkasını alıp giden uysal koyun değil. Kendi iradesine yapılacak bir teşebbüse asla müsaade etmez. İşinize gelse de gelmese de artık böyle...

Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.