Koronavirüse Karşı Udi Hindi Bitkisi mi Öneriliyor?

Tüm dünyaya yayılan Koronavirüs için ilaç ve aşı çalışmaları devam ederken gözler 12 Hayvanlı Türk Takvimi’ne çevrildi.

Koronavirüse Karşı Udi Hindi Bitkisi mi Öneriliyor?
Umut Acar
Umut Acar
26 Nisan 2020 Pazar 14:54

Takvimde Koronavirüsün etkileriyle aynı olan Zatülcenb hastalığından söz edilerek Udi Hindi bitkisi önerildi.

12 Hayvanlı Türk Takviminde 2020 Yılı Fare Yılı İlan Edildi

Göçebe olarak hayat süren Türklerin özellikle doğa olaylarının takibi için buldukları On İki Hayvanlı Türk Takvimi, ilk olarak M.Ö. 209 yılında Mete Han döneminde kullanılmıştır. On İki Hayvanlı Türk Takviminde her yıla bir hayvan adı verilmiştir. Her ay için verilen hayvan isminin, hayvanların özelliklerine göre verildiği düşünülüyor. Ayrıca gökteki yıldızların hareketlerini de inceleyerek takvimi buna göre şekillendirdikleri düşünülmektedir. 12 tane hayvan ve 5 ayrı dönem yani 60 yıllık bir dönemi inceleyerek, tarihin tekerrür edeceğini belirtmişlerdir. 2020 yılı, On İki Hayvanlı Türk Takvimine göre fare yılına denk gelmektedir. 2020 yılı içerisinde yaşanılabilecek kehanetler belirtilmektedir. Belirtilen kehanetler arasında Koronavirüse çok benzeyen zatülcenb isimli bir hastalıktan bahsedilmektedir. Ayrıca çekirge istilalarının olacağı, ülkeler arası savaşlar, yağmur ve dolu etkisiyle ekilen tarım ürünlerinin zarar göreceği tahmin edilmektedir.

12 Hayvanlı Türk Takviminde Zatülcenb Hastalığından ve Etkilerinden Söz Edildi

On İki Hayvanlı Türk Takvimi, Erzurumlu İbrahim Hakkı’nın Marifetname ve Kaşgarlı Mahmut’un eserlerinde yer almaktadır. On İki Hayvanlı Türk Takviminde bahsi geçen zatülcenb hastalığının etkileri tüm dünyayı saran Koronavirüsle örtüşmektedir. Ciğerlere saldıran bir virüsün acı çektirerek öldürebileceğinden bahsedilmiştir.

Zatülcenb Hastalığına Udi Hindi Bitkisi Önerilmişti

Zatülcenb hastalığının tedavisi konusuna da On İki Hayvanlı Türk Takviminde yer verilmiştir. Tedavi için Udi Hindi bitkisi önerilmektedir. Udi Hindi bitkisi çoğunlukla Çin, Hindistan ve Pakistan’da yetişmektedir. Ülkemizde ise sadece süs bitkisi olarak bulunmaktadır.

Udi Hindi Bitkisinin Faydaları Nelerdir?

Udi Hindi bitkisi çoğu kişi tarafından pek bilinmeyen ancak çok faydalı bir bitkidir. Udi Hindi bitkisinin faydalarını maddeler halinde belirtelim.

  • Vücutta oluşan enfeksiyonlara karşı çok etkilidir.
  • Antioksidan özelliği sayesinde vücudun direncini artırarak virüs ve mikropların atılmasını sağlar.
  • İnsan bedeninde oluşan yorgun ve bitkinliğe karşı etkilidir.
  • Oluşan iltihapların tedavisi için doğal bir ilaçtır. Antibiyotik kullanmaktansa tamamen doğal olan Udi Hindi bitkisi tercih edilmektedir.
  • Mide ağrılarının tedavisinde kullanılarak bu ağrıların azaldığı görülmüştür.
  • Ağız kokusu için son derece etkili bir yöntemdir. Hoş kokusu sayesinde ağız kokusunu gideren bitkiyi bu problemi yaşayanların kullanmaları gerekmektedir.
  • Baş ağrısının çözümünde de oldukça etkili olduğu görülmüştür.
  • Cilt sağlığı açısından son derece önemli katkılarının olduğu belirtilen Udi Hindi bitkisi birçok cilt hastalığı için çare olarak görülmektedir.
  • Egzamanın çözümünde oldukça etkili olduğu kanıtlanmıştır.
  • Vücut direncinin artırılması noktasında bal ile karıştırılarak yenilmesi gerekmektedir. Bal ve Udi Hindi bitkisi ikisi de ayrı şifa kaynağı olduğundan bir arada tüketilerek insan sağlığı açısından son derece önemli etkiye sahiptir.

Koronavirüse Karşı Udi Hindi Bitkisi Öneriliyor Mu?

Günümüzde tüm dünyanın çözüm aradığı Koronavirüs için net bir tedavi henüz ortaya çıkmamıştır. Tıbbi olarak çözüm bulunamayan hastalıklarda bitkisel ürünlerin etkisiyle hastalığın iyileştirilmesi ya da etkisinin en aza indirilmesi mümkündür. On İki Hayvanlı Türk takviminde belirtildiği üzere Udi Hindi bitkisinin zatürre benzeri hastalıkların tedavisinde kullanıldığı görülmektedir. Günümüzde de Udi Hindi bitkisinin faydalarına uzmanların verdiği cevaplarda vücut direncini artırdığı görülmektedir. Koronavirüsün kesin tedavisi için kullanıldığı uzmanlar tarafından açıklanmamıştır. Ancak geçmişte kullanılan takvimde buna yönelik kehanetler bulunmaktadır. Elde edilen bilgiler Koronavirüs için Udi Hindi bitkisinin önerilmesi sonucuna ulaştırmaktadır.


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.